CHCESZ ZGŁOŚIĆ ZDARZENIE? ZADZWOŃ NA 998

Strażackie Pogotowie św. Mikołaja 2023

Jak zwykle, od 2010 roku, o tej porze Babicka Straż rusza ze swoją, wyjątkową akcją charytatywną. Wszyscy szykujemy się do Świąt, pomyślmy również o innych, tych bardziej potrzebujących. Strażacki św. Mikołaj wyruszy z prezentami z naszej remizy, dużym czerwonym samochodem z niebieskimi sygnałami. Dzięki pomocy i ofiarności ludzi dobrej woli, sprawimy radość dzieciom. Pomagamy lokalnie, wśród naszych sąsiadów, pomagamy koleżankom i kolegom dzieci z naszych szkół. Potrzebujące rodziny, wskazywane są przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zbiórka w dniach: 7-10 grudnia w godzinach od 18.00 do 20.00, w naszej Remizie przy ul. Wieruchowskiej 5.

Każda nawet najdrobniejsza rzecz jest cennym darem i ucieszy dzieciaki. Na podstawie naszego doświadczenia z lat ubiegłych, chcielibyśmy jednak zasugerować poniższe zestawienie. Można też zebrać się w kilka osób i przygotować jeden większy prezent.

  1. Plecaki typu szkolnego lub niewielkie (20-30l) turystyczne.
  2. Klocki typu „lego”, „playmobile”, „cobi” dla dziewczynek i chłopców w różnym wieku.
  3. Nowe, zafoliowane gry planszowe.
  4. Materiały papiernicze/biurowe (kredki, plastelina, ciastolina, farby, flamastry, bloki rysunkowe itp.).
  5. Piórniki z wyposażeniem.
  6. Zabawki kreatywne, układanki dla dziecka w wieku (0-3 lata, 4-7 lat, 8-12 lat).
  7. Nowe książki, kolorowanki dla dzieci w różnym wieku.
  8. Nowe lalki, pluszaki (tylko takie z metkami).
  9. Słodycze.

Bardzo prosimy o nowe rzeczy takie, które sami dalibyśmy naszym dzieciom pod choinkę. Unikajmy rzeczy używanych, zniszczonych. Szanujmy tych, których będziemy obdarowywać.

Wspólnie postarajmy się o to, aby pod żadną babicką choinką nie zabrakło prezentu. Przed Wigilią dzieciaki będą czekać na duży czerwony strażacki samochód z workiem prezentów. Również w tym roku, na pewno nie zawiedziemy żadnego z nich.