CHCESZ ZGŁOŚIĆ ZDARZENIE? ZADZWOŃ NA 998

ELIMINACJE POWIATOWE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

W środę, 27 marca 2024 r. na terenie Komendy Powiatowej PSP w Błoniu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP).

W wydarzeniu wzięło udział 23 dzieci z terenu naszego powiatu, w tym także dwóch członków z naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Nasza młodzież zaprezentowała wysoki poziom wiedzy. Karol ukończył turniej z wyróżnieniem, a Hubert zajął 1 miejsce w swojej grupie wiekowej, tj. grupie ponadpodstawowej. Zajęcie najwyższego miejsca na podium otworzyło naszemu młodemu koledze drogę do wzięcia udziału w eliminacjach wojewódzkich, które już za miesiąc odbędą się w Wyszogrodzie niedaleko Płocka.

Wyróżnienia i nagrody wręczali: Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński, Komendant Powiatowy PSP w Powiecie Warszawskim Zachodnim st. bryg. Robert Nowakowski i Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP dh Andrzej Wasilewski.

Serdecznie gratulujemy naszym uczestnikom oraz opiekunom MDP. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Przypomnijmy, że Hubert i Karol w lutym wzięli udział w eliminacjach gminnych, które odbyły się w pobliskim Izabelinie.