CHCESZ ZGŁOŚIĆ ZDARZENIE? ZADZWOŃ NA 998

Doposażenie naszej jednostki w 2019 roku – podsumowanie

Nasza jednostka stara się pozyskać sprzęt z różnych źródeł. W 2019 roku udało się nam uzyskać dofinansowanie z wielu źródeł, dzięki czemu ciągle poprawia się nasze wyposażenie. Oczywiście trzeba zacząć od końca, bo tuż przed świętami, otrzymaliśmy nieodpłatnie samochód pożarniczy, drabinę marki Iveco. Samochód, będący dotychczas w dyspozycji JRG w Radomiu, został nam przekazany decyzją Komendanta Głównego PSP, na wniosek Komendanta Wojewódzkiego.

Dzięki funduszom przekazanym nam przez mieszkańców w ramach funduszy sołeckich zakupiliśmy: hydrauliczny sprzęt ratownictwa drogowego firmy Lucas, radiostacje analogowo-cyfrowe, piły do drewna, lanca do gaszenia pożarów w kominach, system podtrzymania zasilania samochodu pożarniczego, drobny sprzęt medyczny, kamery do monitoringu remizy z rejestracją, sprzęt multimedialny do szkoleń, wyposażenie  do kuchni.

Z urzędu Gminy, decyzją Wójta i Radnych, otrzymaliśmy dotację na wykończenie pierwszego piętra remizy.

Z systemu KSRG otrzymaliśmy fundusze na zakup agregat prądotwórczy, ubranie specjalne typu nomex.

Z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska dostaliśmy dotację na zakup ubrać specjalnych typu nomex – szczegóły.

Z Ministerstwa Sprawiedliwości przyznano nam dotacją na zakup obuwia strażackiego.

W ramach akcji Pomoc To Moc firmy ubezpieczeniowej PZU, dostaliśmy dotację na rozpieracz kolumnowy do zestawu ratownictwa drogowego, akumulatorowy maszt oświetleniowy i pompę pływającą – w tym przypadku zakupy zostaną zrealizowane w 1 kwartale 2020 roku.

 

c0514-IMG_8400 drw dr drc