CHCESZ ZGŁOŚIĆ ZDARZENIE? ZADZWOŃ NA 998

Dzień św. Floriana patrona strażaków

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”

Jak co roku 4 maja, dzień św. Floriana naszego patrona, uczciliśmy uczestnicząc we mszy świętej w naszym kościele parafialnym w Starych Babicach. Mszę św. w intencji strażaków odprawili ks. Prałat dr Grzegorz Kozicki i ks. Mariusz Zaorski. Jak powiedział ks. Mariusz: „Strażacy dają o sobie znać choćby poprzez sygnał syreny alarmowej, a my módlmy się aby tych syren, czyli nieszczęść ludzkich było jak najmniej”. W homilii ksiądz Grzegorz wspominał, swój pierwszy dzień, a właściwie noc w naszej parafii kiedy to o 2-giej w nocy obudziła go ta nasza syrena i sygnały wozów bojowych. Wtedy jeszcze nie wiedział, że w pobliżu kościoła znajduje się nasza remiza.  Proboszcz dziękował za zaangażowanie strażaków, ich poświęcenie, wrażliwość i oddanie sprawie ratowania życia ludzkiego. Dziękował też rodzinom strażaków za ich wyrozumiałość i wspieranie strażaków w ich działalności. Wspólnie modliliśmy się za zmarłych druhów z naszej jednostki i wszystkich strażaków, którzy zginęli niosąc pomoc potrzebującym. Po powrocie z kościoła zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przed naszą starą remizą, która służyła nam przez tyle długich lat. No cóż, łza się w oku kręci, stare przemija, ale jak widać na zdjęciach rośnie nam nowe pokolenie dzielnych strażaków.

/zdjęcia i tekst: Ł.S./