CHCESZ ZGŁOŚIĆ ZDARZENIE? ZADZWOŃ NA 998

FINAŁ STRAŻACKIEGO POGOTOWIA ŚW. MIKOŁAJA

Nasza coroczna Akcja Strażackie Pogotowie Świętego Mikołaja zakończyła się wielkim sukcesem. W tym roku nasz wspaniały Strażacki Święty Mikołaj miał bardzo dużo pracy.

 Sortowanie i pakowanie zajęło strażakom ponad 3 dni, ale dzięki temu udało się przygotować paczki dla ponad setki dzieci. Oczywiście, udało się to wszystko dzięki wsparciu ludzi o wielkich sercach, którzy przynieśli do nas mnóstwo prezentów. Były gry planszowe, zręcznościowe, klocki, artykuły szkolne, książki, plecaki, pluszaki, układanki, gadżety elektroniczne dla starszych dzieci oraz oczywiście, uwielbiane przez dzieci – słodycze.

 Dzień przed Wigilią, nasze dwa czerwone samochody z ekipą Mikołaja ruszyły z workami na ulice naszej Gminy. Nasi druhowie odwiedzili grzeczne dzieci, zgłoszone przez GOPS i inne grupy wolontariackie. W tym roku obdarowaliśmy też niektóre, przebywające w naszej gminie dzieci z Ukrainy, które są w szczególnie trudnej sytuacji materialnej. Nasza akcja prowadzona od 2010 roku sprawia ogromną radość naszym podopiecznym. Strażacy, to nie tylko udział w akcjach ratowniczych, to również ogólnorozumiane pomaganie, w tym udział i współudział w różnych akcjach charytatywnych.

 Za okazane wsparcie dziękujemy Pani Dyrektor, nauczycielom i rodzicom ze Szkoły Podstawowej w Starych Babicach oraz Szkoły Podstawowej w Zielonkach-Parceli, rodzicom z Przedszkola Mazanki za przygotowanie darów. Firmie Hexe oraz Drukarni Fortuny z Ożarowa Maz. za nieodpłatne przygotowanie plakatów i ulotek. Dziękujemy darczyńcom, którzy indywidualnie odwiedzili naszą remizę i przynosili pełne torby prezentów. Gorące podziękowania należą się również naszym strażakom, którzy poświęcili wiele godzin, żeby paczki mogły trafić do potrzebujących dzieci.

 Trochę zmęczony, ale bardzo szczęśliwy Strażacki Mikołaj pojechał trochę odpocząć. Obiecał nam, że wróci za rok, tak żeby pod każdą babicką choinką znalazł się wymarzony prezent.