CHCESZ ZGŁOŚIĆ ZDARZENIE? ZADZWOŃ NA 998

NASZ PREZES ZE STATUETKĄ „BABINICZA”

Jak już informowaliśmy wcześniej, Prezes naszej OSP dh Gracjan KLIMEK został laureatem nagrody BABINICZ za 2023 r.
 
„BABINICZ” – to najbardziej prestiżowa nagroda w gminie Stare Babice. Wręczana jest osobie, która swą postawą i działalnością zasłużyła na najwyższe uznanie i szacunek. Otrzymują ją ci, którzy podejmowali cenne inicjatywy i mogą poszczycić się szczególnymi osiągnięciami dla wspólnoty samorządowej. Nagroda przyznawana jest od 1997 r.
 
Wręczenie nagrody miało miejsce dziś, tj. w niedzielę 23 czerwca 2024 r. podczas gminnej uroczystości, na której wystąpiła Capella Bydgostiensis – rozpoczynając zarazem Kulturalne Lato w Gminie Stare Babice.
 
Uroczystość zgromadziła wielu gości. Do Starych Babic przybyli: Paulina Piechna-Więckiewicz – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Piotr Kandyba – Poseł na Sejm RP, Romuald Reszka – Starosta Warszawski Zachodni, mł. bryg. Kazimierz Jaworski – Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Błoniu, Przewodniczący Rady Gminy Stare Babice Remigiusz Fijołek wraz z radnymi oraz wielu, wielu sołtysów, gości, mieszkańców i dotychczasowych laureatów gminnej nagrody. Gospodarzami wydarzenia byli Wójt Gminy Stare Babice Sławomir Sumka oraz Dyrektor Domu Kultury Stare Babice Janusz Czaja.
 
W tej uroczystej chwili nie zabrakło też nas, strażaków z OSP Stare Babice. Wszyscy przybyliśmy na to wydarzenie, aby bić brawo i gratulować naszemu Prezesowi. Na cześć dh Gracjana zawyły też syreny naszych wozów pożarniczych, a publiczność zaśpiewała STO LAT.
 
Laureat w swoim wystąpieniu podziękował m. in. całej braci strażackiej oraz swojej rodzinie. Panie Prezesie – jeszcze raz serdecznie gratulujemy.