Aktualności
WYPADEK NA UL. SIKORSKIEGO (NR 33/2026)
Wieczorem, 11 lutego 2026 r. około godz. 20.20 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Klaudyn, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Samochód osobowy marki Mercedes poruszając się ulicą Sikorskiego, niemalże na granicy z Janowem zjechał do przydrożnego rowu. Działania naszej OSP (GBA 2,5/25 MAN TGM i SRt IVECO) oraz Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 7 PSP w Warszawie ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, odcięciu dopływu prądu z akumulatora oraz udzieleniu wsparcia psychologicznego kierowcy pojazdu. Na miejscu obecna była także Policja i ZRM. Do koszar powróciliśmy tuż przed 21.30.... czytaj dalejKOLIZJA DROGOWA NA UL. SIENKIEWICZA (NR 24/2026)
Dzisiejszego przedpołudnia (4 lutego 2026 r.) około godz. 10.00 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Sienkiewicza (w okolicach ul. Szembeka) do miejscowości Stare Babice, gdzie doszło do niegroźnej kolizji dwóch samochodów: Renault Traffic i Volvo V30. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem drogowym. Wraz z nami na miejscu obecny był zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 PSP w Warszawie, Policja i ZRM. Po niespełna pół godzinie zastęp GBA 2,5/25 MAN TGM powrócił do... czytaj dalejPOŻAR W DOMKU LETNISKOWYM (NR 23/2026)
Dziś, tj. 3 lutego 2026 r. około 11.35 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Klaudyn, gdzie według zgłoszenia w jednym z domków letniskowych na terenie ogródków działkowych przy ul. Zorzy załączyła się czujka dymu. Na miejscu okazało się, że zadymienie spowodował tlący się kawałek drewna przy kominku, w którym niedawno rozpalany był ogień. Tym razem (na szczęście) skończyło się na strachu – ponieważ czujka spełniła swoje zadanie. Nasze działania ograniczyły się do zużycia – uwaga – 2 litrów wody, przewietrzeniu budynku, użycia czujnika wielogazowego i kamery termowizyjnej. W koszarach byliśmy po upływie godziny. Działania dwóch naszych zastępów (GBA i GCBA) wsparł zastęp z JRG PSP Nr 11... czytaj dalejAkcje 2020
Akcje 2019
Akcje 2018
Wesprzyj naszą jednostkę
Wyposażenie strażaków do działań nie mało kosztuje. Naszym głównym sponsorem jest Urząd Gminy Stare Babice. Wiele jednak prac wykonujemy we własnym zakresie. Wykańczamy nową remizę, ciągle poszukujemy dotacji na wyeksploatowane i psujące się wyposażenie. Dokładamy wszelkich starań, aby sprzęt ratowniczy działał niezawodnie i służył całej naszej społeczności lokalnej, dlatego musimy ciągle w niego inwestować. Włącz się w to wspólne dzieło i Wesprzyj swoich strażaków ochotników!
Dowiedz się więcej