CHCESZ ZGŁOŚIĆ ZDARZENIE? ZADZWOŃ NA 998

Aktualności

WYPADEK NA UL. SIKORSKIEGO (NR 33/2026)

Wieczorem, 11 lutego 2026 r. około godz. 20.20 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Klaudyn, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Samochód osobowy marki Mercedes poruszając się ulicą Sikorskiego, niemalże na granicy z Janowem zjechał do przydrożnego rowu. Działania naszej OSP (GBA 2,5/25 MAN TGM i SRt IVECO) oraz Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 7 PSP w Warszawie ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, odcięciu dopływu prądu z akumulatora oraz udzieleniu wsparcia psychologicznego kierowcy pojazdu. Na miejscu obecna była także Policja i ZRM. Do koszar powróciliśmy tuż przed 21.30.... czytaj dalej

KOLIZJA DROGOWA NA UL. SIENKIEWICZA (NR 24/2026)

Dzisiejszego przedpołudnia (4 lutego 2026 r.) około godz. 10.00 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Sienkiewicza (w okolicach ul. Szembeka) do miejscowości Stare Babice, gdzie doszło do niegroźnej kolizji dwóch samochodów: Renault Traffic i Volvo V30. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem drogowym. Wraz z nami na miejscu obecny był zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 PSP w Warszawie, Policja i ZRM. Po niespełna pół godzinie zastęp GBA 2,5/25 MAN TGM powrócił do... czytaj dalej

POŻAR W DOMKU LETNISKOWYM (NR 23/2026)

Dziś, tj. 3 lutego 2026 r. około 11.35 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Klaudyn, gdzie według zgłoszenia w jednym z domków letniskowych na terenie ogródków działkowych przy ul. Zorzy załączyła się czujka dymu. Na miejscu okazało się, że zadymienie spowodował tlący się kawałek drewna przy kominku, w którym niedawno rozpalany był ogień. Tym razem (na szczęście) skończyło się na strachu – ponieważ czujka spełniła swoje zadanie. Nasze działania ograniczyły się do zużycia – uwaga – 2 litrów wody, przewietrzeniu budynku, użycia czujnika wielogazowego i kamery termowizyjnej. W koszarach byliśmy po upływie godziny. Działania dwóch naszych zastępów (GBA i GCBA) wsparł zastęp z JRG PSP Nr 11... czytaj dalej

Akcje 2020

Akcje 2019

Akcje 2018

Wesprzyj naszą jednostkę

Wyposażenie strażaków do działań nie mało kosztuje. Naszym głównym sponsorem jest Urząd Gminy Stare Babice. Wiele jednak prac wykonujemy we własnym zakresie. Wykańczamy nową remizę, ciągle poszukujemy dotacji na wyeksploatowane i psujące się wyposażenie. Dokładamy wszelkich starań, aby sprzęt ratowniczy działał niezawodnie i służył całej naszej społeczności lokalnej, dlatego musimy ciągle w niego inwestować. Włącz się w to wspólne dzieło i Wesprzyj swoich strażaków ochotników!
Dowiedz się więcej

O nas

Do OSP należy 54 osoby, które bezinteresownie są w stanie nieść pomoc potrzebującym. Wszyscy członkowie posiadają niezbędne przeszkolenia pożarnicze umożliwiające podejmowanie działań nawet w ekstremalnych warunkach. więcej

Dołącz do nas

Jeżeli chciałbyś (chciałabyś) zapisać się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Babicach wystarczy przyjść na dowolną zbiórkę i to zrobić. Zbiórki w naszej jednostce odbywają się w każdy piątek w godzinach 17.00 – 20.00