CHCESZ ZGŁOŚIĆ ZDARZENIE? ZADZWOŃ NA 998

POŻAR I WYPADEK W NIEDZIELNĄ NOC (NR 77 i 78)

W niedzielną noc 28 maja 2023 r., o godz. 22.35 zostaliśmy zadysponowani do wypadku, do którego doszło na ulicy Izabelińskiej w jej części leśnej. Należy dodać, że terytorialnie był to już Lipków.
Kiedy dojechaliśmy na miejsce (niemalże w tym samym czasie co zespół PRM) okazało się, że samochód marki Mitsubishi wjechał w drzewo. Uderzenie musiało być silne, bo z pojazdu oderwał się silnik. Kierujący pojazdem był przytomny i nie odniósł większych obrażeń. Ratownicy medyczni udzielili mu niezbędnej pomocy w ambulansie.
Na miejscu była obecna także Policja, która m. in. sprawdziła trzeźwość prowadzącego. Nie potwierdzamy, ale też nie zaprzeczamy. Droga na czas akcji ratowniczej i działań policjantów była zablokowana. Na miejscu obecny był również zastęp z OSP Laski.

Wcześniej, około godz. 18.30 wyjeżdżaliśmy do pożaru samochodu marki Ford Mondeo. Do tego zdarzenia doszło na trasie S-8, nieopodal ul. Szeligowskiej (już w Warszawie), na pasie w kierunku Centrum. Na szczęście skuteczną akcję gaśniczą przeprowadził kierowca pojazdu, który użył gaśnicy. Kiedy przyjechaliśmy, na miejscu byli już obecni strażacy z warszawskich Włoch (obecnie to JRG 6). W samochodzie spaleniu uległa komora silnika. Zdjęć z tej akcji nie mamy.