CHCESZ ZGŁOŚIĆ ZDARZENIE? ZADZWOŃ NA 998

POŻAR NA PODDASZU W LIPKOWIE (NR 9/2024)

We wtorek, 23 stycznia 2024 r. o godz. 10.36 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego w Lipkowie przy ul. Mościckiego. Na miejsce wyruszyliśmy zestawem: GBA 2,5/25 MAN, GCBA 5/32 SCANIA i SD-37 IVECO, gdzie po dojeździe zastaliśmy pożar na poddaszu w budynku garażowo-gospodarczo-mieszkalnym.
 
Działania gaśnicze prowadziliśmy m. in. wykorzystując „CutLanca.pl Urządzenia Gaśniczo-Tnące Cutting Extinguisher”, które znajduje się na wyposażeniu naszej OSP (GCBA). W pożarze nikt nie ucierpiał, ale straty materialne są duże. Przyczynę powstania pożaru ustali Policja. Do koszar wróciliśmy po godz. 12.10. Ruch na ul. Mościckiego w trakcie prowadzenia działań był utrudniony.
 
W akcji gaśniczej brały udział: JRG Błonie, Ochotnicza Straż Pożarna w Izabelinie, Ochotnicza Straż Pożarna w Laskach oraz Policja Stare Babice i Nadzór Ruchu MZA.