CHCESZ ZGŁOŚIĆ ZDARZENIE? ZADZWOŃ NA 998

POŻAR W STAREJ REMIZIE (NR 73) I KWIRYNIADA

Po pożarniczo spokojnym tygodniu, w czasie którego nie próżnowaliśmy, bo upiększaliśmy teren wokół naszej strażnicy, w niedzielny dzień (21 maja 2023 r.) na zaproszenie Sołtysa i Rady Sołeckiej braliśmy udział w imprezie plenerowej (pikniku) w miejscowości Kwirynów.
Na tzw. „Kwiryniadzie” (łąka przy ul. gen. St. Maczka) można było m. in. zapoznać się z naszym GCBA 5/32 Scania i porozmawiać z naszymi strażakami.
Późnym popołudniem (o godz. 18.40) zostaliśmy wezwani do pożaru dachu w jednym z budynków przy ul. Rynek w Starych Babicach. Pożar w lokalu gastronomicznym na szczęście okazał się niegroźny i został szybko ugaszony. Budynek jeszcze kilka lat temu był naszą remizą, więc dojazdy pożarowe i jego konstrukcję znaliśmy bardzo dobrze.