CHCESZ ZGŁOŚIĆ ZDARZENIE? ZADZWOŃ NA 998

Śmiertelny wypadek Lipków ul. Mościckiego

W dniu 23.07.2016 zostaliśmy zadysponowani do wypadku w miejscowości Lipków na ul. Mościckiego.

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. Kierujący samochodem Toyota Auris, jadąc od strony centrum Lipkowa zjechał na przeciwległy pas ruchu, by wjechać w jedną z podrzędnych dróg. Prawdopodobnie nie zauważył, że od strony Starych Babic zbliża się w jego stronę inny użytkownik drogi – motocyklista na motocyklu Suzuki. Doszło do czołowego zderzenia. W zdarzeniu uczestniczył jeszcze jeden pojazd, (Volkswagen Caddy), który jechał tuż za Toyotą. Upadający jednoślad uderzył również w ten samochód, uszkadzając mu przednią lampę i zderzak.

Motocyklista z urazami wewnętrznymi i złamaną prawą nogą zaraz po zderzeniu był jeszcze przytomny. Początkowo pomocy udzielali Mu świadkowie zdarzenia i okoliczni mieszkańcy. Wezwano Pogotowie Ratunkowe, Policję, a następnie również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i Straż Pożarną. Stan poszkodowanego niestety pogarszał się, aż do utraty przytomności. Służby medyczne wraz ze strażakami przez ponad pół godziny walczyły o życie Mieszkańca Borzęcina, niestety nie udało się Go uratować. Do szpitala na obserwację odwieziono również kierowcę Toyoty Auris.

Droga przez ponad 4 godziny była nieprzejezdna. W tym czasie swoje czynności prowadzili policyjni technicy i biegli oraz prokurator.

GBA MAN

GCBA SCANIA

SLRd Fiat Ducato OSP BORZĘCIN DUŻY

1c7a0-DSC_0033 6ea4d-DSC_0037 9a721-DSC_0029  db060-DSC_0027