CHCESZ ZGŁOŚIĆ ZDARZENIE? ZADZWOŃ NA 998

Strażackie Pogotowie św. Mikołaja 2017

OSP Babice to nie tylko działania działania ratownicze, czy przeciwpożarowe. Od 8 lat organizujemy w gronie naszych ochotników akcję charytatywną Strażackie Pogotowie św. Mikołaja. Dzięki Waszej pomocy i ofiarności, również w tym roku chcemy sprawić radość jak największej liczbie dzieci. Wszyscy szykujemy się do Świąt, pomyślmy również o innych, tych może bardziej potrzebujących. Nie ogłaszamy się w ogólnopolskich mediach, nie wspierają nas ‚znane twarze’, działamy tu i teraz, lokalnie. Akcja obejmuje tylko naszą Gminę, naszych sąsiadów, koleżanki i kolegów naszych dzieci – pomóżmy im.

Wszystkie dary skrupulatnie zbieramy i robimy paczki dostosowane do wieku i potrzeb dzieci. To pracownicy naszego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wskazują nam najbardziej potrzebujące rodziny.

Zbiórka odbywać się będzie w dniach: 11-17 grudnia
w godzinach: pon.-piat. 19.00-20.00; sob.-niedz. 15.00-18.00.
w naszej NOWEJ REMIZIE przy ul. Wieruchowskiej 5
Kontakt tel. 601 990 679

Przy okazji można będzie zwiedzić naszą nową siedzibę i zobaczyć sprzęt strażacki, zrobić sobie zdjęcie w hełmie.

W wyznaczonych dniach i godzinach czekamy na Wasze podarunki. Każda nawet najdrobniejsza rzecz jest cennym darem i ucieszy dzieciaki. Na podstawie naszego doświadczenia z lat ubiegłych, chcielibyśmy jednak zasugerować poniższe zestawienie. Można tez zebrać się w kilka osób i przygotować jeden większy prezent.

  1. Plecaki typu szkolnego lub niewielkie (20-30l) turystyczne.
  2. Klocki typu ‚lego’, ‚playmobile’, ‚cobi’ dla dziewczynki, dla chłopca w różnym wieku.
  3. Nowe, zafoliowane gry planszowe.
  4. Materiały papiernicze/biurowe (kredki, plastelina, ciastolina, farby, flamastry, bloki rysunkowe itp.).
  5. Piórniki z wyposażeniem.
  6. Zabawki kreatywne, układanki dla dziecka w wieku (0-3 lata, 4-7 lat, 8-12 lat).
  7. Nowe książki, kolorowanki dla dzieci w różnym wieku.
  8. Nowe lalki, pluszaki (takie z metkami).
  9. Długoterminowe produkty spożywcze.
  10. Słodycze.

Bardzo prosimy o nowe rzeczy takie, które na pewno można przekazać, jako prezenty. Unikajmy rzeczy używanych, zniszczonych. Szanujmy tych, których będziemy obdarowywać, zróbmy im prezent pod choinkę taki, jaki sami chcielibyśmy dostać.

Wspólnie postarajmy się o to, aby pod żadną babicką choinką nie zabrakło prezentu. Przed Wigilią dzieciaki będą czekać na duży czerwony strażacki samochód z workiem prezentów. I w tym roku na pewno nie zawiedziemy żadnego z nich.

 

strażackie świąteczne pogotowie 2017