CHCESZ ZGŁOŚIĆ ZDARZENIE? ZADZWOŃ NA 998

Strażackie Pogotowie św. Mikołaja 2018

Święta Bożego Narodzenia, stojąca w domu choinka i św. Mikołaj. Wszyscy czekamy na tę zbliżającą się wielkimi krokami chwilę. Niestety, nie wszyscy doczekają się na wymarzone prezenty. Marzeniem strażaków z OSP Babice jest, aby pod każdą choinka było mnóstwo niespodzianek, dlatego od 2010 roku organizujemy we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej akcję Strażackie Pogotowie św. Mikołaja. Dzięki Waszej pomocy i ofiarności, od wielu lat sprawiamy radość najbardziej potrzebującym dzieciom w naszej gminie. Pomagamy lokalnie, naszym sąsiadom, koleżankom i kolegom naszych dzieci ze szkoły.

Tu można przeczytać krótką relację z ubiegłorocznej akcji.

Wszystkie dary strażacy skrupulatnie zbierają i robią paczki dostosowane do wieku i potrzeb dzieci z rodzin, wskazanych przez pracowników naszego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zbiórka odbywać się będzie w dniach: 10-16 grudnia
w godzinach: pon.-piat. 18.00-20.00; sob.-niedz. 15.00-18.00.
w naszej NOWEJ REMIZIE przy ul. Wieruchowskiej 5
kontakt tel. 601 990 679

Przy okazji można będzie zwiedzić naszą remizę i zobaczyć sprzęt strażacki, zrobić sobie zdjęcie w samochodzie strażackim.

W wyznaczonych dniach i godzinach czekamy na Wasze podarunki. Każda nawet najdrobniejsza rzecz jest cennym darem i ucieszy dzieciaki. Na podstawie naszego doświadczenia z lat ubiegłych, chcielibyśmy jednak zasugerować poniższe zestawienie. Można tez zebrać się w kilka osób i przygotować jeden większy prezent.

  1. Plecaki typu szkolnego lub niewielkie (20-30l) turystyczne.
  2. Klocki typu ‚lego’, ‚playmobile’, ‚cobi’ dla dziewczynek i chłopców w różnym wieku.
  3. Nowe, zafoliowane gry planszowe.
  4. Materiały papiernicze/biurowe (kredki, plastelina, ciastolina, farby, flamastry, bloki rysunkowe itp.).
  5. Piórniki z wyposażeniem.
  6. Zabawki kreatywne, układanki dla dziecka w wieku (0-3 lata, 4-7 lat, 8-12 lat).
  7. Nowe książki, kolorowanki dla dzieci w różnym wieku.
  8. Nowe lalki, pluszaki (takie z metkami).
  9. Długoterminowe produkty spożywcze.
  10. Słodycze.

Bardzo prosimy o nowe rzeczy takie, które sami dalibyśmy naszym dzieciom pod choinkę. Unikajmy rzeczy używanych, zniszczonych. Szanujmy tych, których będziemy obdarowywać.

Wspólnie postarajmy się o to, aby pod żadną babicką choinką nie zabrakło prezentu. Przed Wigilią dzieciaki będą czekać na duży czerwony strażacki samochód z workiem prezentów. Również w tym roku na pewno nie zawiedziemy żadnego z nich.

 

Mikolaj 2018 ulotka