CHCESZ ZGŁOŚIĆ ZDARZENIE? ZADZWOŃ NA 998

WYPADEK W LIPKOWIE NIEOPODAL MOSTKA

Wczoraj, tj. 25 czerwca 2024 r. około 18.31 zostaliśmy zadysponowani (GBA 2,5/25 MAN TGM) do miejscowości Zielonki-Wieś, gdzie w jednym z budynków na ul. Osiedlowej włączył się alarm z opaski na rękę (SOS).

Ten wyjazd na szczęście okazał się alarmem fałszywym, a zastęp GBA po zakończonej interwencji został o godz. 18.38 alarmowo przekierowany do miejscowości Lipków, gdzie na ul. Jakubowicza (nieopodal kościoła) doszło do zderzenia motocykla z rowerem. W tym samym czasie z remizy wyjechał także drugi nasz zastęp – SRt IVECO.

Działania naszej OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, kierowaniu ruchem drogowym oraz zabezpieczeniu lądowiska dla LPR, które wykonano na polanie rekreacyjnej w Lipkowie.

Poszkodowane zostały dwie osoby – motocyklista (Honda CBR) i rowerzysta – ich życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Obydwaj zostali przetransportowani do warszawskich szpitali, w tym jedna ambulansem, a druga śmigłowcem ratowniczym.

Na miejscu: JRG 11 Warszawa, Policja, ZRM i LPR. Do koszar wróciliśmy o godz. 19.46.