CHCESZ ZGŁOŚIĆ ZDARZENIE? ZADZWOŃ NA 998

21.03.2019r. – Pożary traw – Koczargi Stare, Wojcieszyn i Babice Nowe

Apelujemy o nie wypalanie traw i ostrożność podczas posługiwania się ogniem w lasach i na polach zwłaszcza w okresie bezopadowym. W tym okresie suchość traw sprzyja rozwojowi pożarów!

W dniu 21 marca, w pierwszy dzień wiosny o godzinie 15:20 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze traw w okolicach Koczargach Starych i Wojcieszyna, niedaleko lasu. Działania Straży polegały na ugaszeniu powierzchni objętej pożarem oraz dokładnym sprawdzeniu miejsca zdarzenia w celu uniknięcia ponownego rozpalenia. Spaleniu uległo kilka hektarów traw i nieużytków . Po zakończonych działaniach strażacy udali się do jednostki.

Siły i środki:
OSP Stare Babice – GBA MAN
OSP Stare Babice – GCBA SCANIA
OSP Borzęcin Duży
OSP Izabelin
OSP Laski

 

Tego samego dnia około godziny 19:20 zostaliśmy zadysponowani do drugiego w tym dniu pożaru traw przy ulicy Dolnej w Babicach Nowych. Działania straży podobnie jak w trakcie pierwszej interwencji polegały na ugaszeniu powierzchni objętej pożarem oraz dokładnym sprawdzeniu miejsca zdarzenia w celu uniknięcia ponownego rozpalenia. Po zakończonych działaniach strażacy udali się do remizy i był to ostatni alarm tego dnia.

Siły i środki:

OSP Stare Babice – GBA MAN

tra 5 tra 4 tra 3 tra 2 tra