CHCESZ ZGŁOŚIĆ ZDARZENIE? ZADZWOŃ NA 998

POWIAŁO, POŁAMAŁO, ZNISZCZYŁO (NR 175-177)

W nocy 23 listopada 2023 r, zgodnie z prognozami pogody wzmógł się wiatr, który wyrządził szkody w mieniu tak samorządowym jak i w prywatnym. My interweniowaliśmy trzykrotnie.

Do pierwszego zdarzenia zostaliśmy zadysponowani o godz. 19.13. W Koczargach Starych przy ul. Jodłowej wiatr uszkodził namiot, który ustawiony był na gminnym placu. Działania zastępu GBA 2,5/25 MAN TGM polegały na zdjęciu pokrywy namiotu, rozkręceniu uszkodzonej konstrukcji i pozostawieniu jej w bezpiecznym miejscu. Przy tym zdarzeniu uszkodzona została także lampa na gminnym placu. Te działania zakończono tuż przed godz. 20.00 (3 zdjęcia). Na miejscu obecny był także patrol Straży Gminnej Gminy Stare Babice.

O godz. 21.00 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Zielonki-Wieś, gdzie przy ul. Warszawskiej zerwana została duża gminna reklama (baner ogłoszeniowy) zainstalowana pomiędzy dwoma słupami energetycznymi. Zagrożenie zlikwidowano i po 20 minutach zastęp GBA 2,5/25 MAN TGM powrócił do koszar (brak zdjęć).

O godz. 21.50 ponownie zawyła strażacka syrena. Tym razem zastęp SD-37 IVECO MAGIRUS udał się do miejscowości Stanisławów, gdzie na dachu jednego z budynków w rozbudowie zerwana została brezentowa płachta zabezpieczająca budynek przed zalaniem. Wraz ze strażakami z Borzęcina Dużego przeprowadziliśmy działania polegające na wzmocnieniu konstrukcji dachu, poprawieniu płachty i zabezpieczeniu przed przenikaniem wody. Po zakończonych działaniach do koszar wróciliśmy o godz. 23.30 (4 zdjęcia).