CHCESZ ZGŁOŚIĆ ZDARZENIE? ZADZWOŃ NA 998

POŻAR HALI PRODUKCYJNO-MAGAZYNOWEJ W OŁTARZEWIE (NR 3/2024)

Jedna osoba zginęła (została odnaleziona w pogorzelisku), cztery zostały ranne, a kilkanaście ewakuowano – oto bilans po pożarze hali produkcyjno-magazynowej zajmującej się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych. Pożar wybuch 11 stycznia 2024 r. ok. godz. 10.30. w Ołtarzewie przy ul. Umiastowskiej w gm. Ożarów Mazowiecki.

Ze względu na gęsty, czarny dym ewakuowano też uczniów z pobliskiej szkoły podstawowej i przedszkola do kościoła, skąd dzieci były zabierane przez rodziców. W okolicy zalecono nie otwierać okien i nie wychodzić na zewnątrz. Wśród rannych jest dwóch strażaków ochotników. Jeden doznał poparzenia ręki (strażak z OSP Ożarów Maz.), drugi złamał rękę i doznał urazu głowy (strażak z OSP Bieniewice).

My szczęśliwie po ok. 10 godzinach powróciliśmy do koszar. Do akcji początkowo wyjechaliśmy GCBA 5/32 SCANIA i SD-37 MAGIRUS, a następnie SLRR TOYOTA HILUX z przyczepą pompową. Odtwarzanie gotowości bojowej zajęło nam kolejne godziny. W kulminacyjnym momencie w działaniach brało udział około 50 zastępów straży pożarnej i 200 ratowników PSP i OSP z kilku powiatów.