CHCESZ ZGŁOŚIĆ ZDARZENIE? ZADZWOŃ NA 998

PRAKTYCZNE SPRAWDZENIE ORGANIZACJI I WARUNKÓW EWAKUACJI

Każdy początek roku szkolnego kojarzy się większości z końcem wakacji, powrotem do szkoły i rozpoczęciem nauki w szkolnych murach. Dla nas strażaków, to również możliwość uczestnictwa w organizowanych w szkołach praktycznych sprawdzeniach organizacji i warunków ewakuacji. Na zaproszenie dyrekcji szkół wraz z Komendantem Gminnym Ochrony Przeciwpożarowej zawsze przyglądamy się, czy ewakuacja przebiegła prawidłowo i czy zostały zachowane wcześniej ustalone i zapisane w instrukcjach procedury. W ostatni poniedziałek (06.11.2023.) tzw. PSE przeprowadzono w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Starych Babicach.

Przypomnijmy, że zgodnie z zapisami jednego z rozporządzeń MSWiA, w przypadku obiektów, w których cyklicznie zmienia się jednocześnie grupa powyżej 50 użytkowników, w szczególności: szkół, przedszkoli, internatów, domów studenckich, praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji należy dokonać – co najmniej raz na rok, jednak w terminie nie dłuższym niż 3 miesiące od dnia rozpoczęcia korzystania z obiektu przez nowych użytkowników.