CHCESZ ZGŁOŚIĆ ZDARZENIE? ZADZWOŃ NA 998

ŚWIEŻUTKA DOSTAWA SPRZĘTU DO OSP

Kochani !!!!!
Chcielibyśmy pochwalić się, ale też baaaaardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do możliwości zakupu przez nas AŻ SIEDMIU nowych aparatów ochrony dróg oddechowych firmy SCOTT (te, których używamy są już bardzo mocno wyeksploatowane – przyszedł czas na zmiany). Zakup ten możliwy był dzięki dofinansowaniu Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, Funduszy Sołeckich, a także części ze środków własnych OSP. Koszt przedsięwzięcia to ponad 63 600 zł !!!!
Aparat ochrony dróg oddechowych, to jeden z najważniejszych elementów ochrony indywidualnej strażaka podczas działań ratowniczo-gaśniczych – szczególnie podczas pożarów. Dzięki temu zakupowi przyczynili się Państwo do poprawy bezpieczeństwa w naszej gminie, a dzięki przynależności naszej jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, również poza nią!
Nasza jednostka stara się bardzo prężnie rozwijać. Oprócz wyżej wymienionych zakupów, w tym roku kontynuowaliśmy doposażanie każdego strażaka w najnowocześniejszy sprzęt ochrony indywidualnej (buty bojowe, hełmy wraz z latarkami, ubrania specjalne typu NOMEX, mundury koszarowe, rękawice bojowe oraz techniczne). Tu wielkie podziękowania dla Urzędu Gminy Stare Babice, który w wielkim stopniu przyczynił się do tego przedsięwzięcia!
Jesteśmy aktualnie w trakcie kompletowania dużego zamówienia (duża część asortymentu sprowadzana jest z zagranicy, bezpośrednio od producenta, więc czas oczekiwania często jest długi, jednakże na pewno warto poczekać – jak tylko paczki do nas przyjdą – niezwłocznie Państwa poinformujemy.
Jeszcze raz dziękujemy!
Na zdjęciach dzisiejsze nowości – jeszcze w kartonach, ale już niedługo w podziale bojowym!