CHCESZ ZGŁOŚIĆ ZDARZENIE? ZADZWOŃ NA 998

ZDARZENIA Z OSTATNIEGO TYGODNIA (NR 121-128)

Od ostatniego naszego wpisu umieszczonego w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej www.ospbabice.waw.pl (kto nie używa facebooka, ma możliwość śledzenia naszej działalności na ww. stronie) wyjeżdżaliśmy ośmiokrotnie.
Na szczęście były to niegroźne kolizje (trzy razy), niebezpieczne owady błonkoskrzydłe (dwa razy), powalone drzewa (dwa razy) oraz jeden alarm z monitoringu pożarowego.
W jednym z przypadków (17.08.2023) nasza drabina SD 37 IVECO MAGIRUS została zadysponowana do gminy Leszno, gdzie w miejscowości Wąsy Kolonia przy ul. Spokojnej złamany konar drzewa oparł się o budynek mieszkalny i gospodarczy (3 zdjęcia). W tym przypadku działaliśmy razem z OSP Zaborów.

Dziś rano (21.08.2023.) tuż po godz. 9.00 zostaliśmy zadysponowani do kolizji trzech aut. Do zdarzenia doszło na ul. Warszawskiej tuż przy ul. Wieruchowskiej (tuż obok remizy naszej OSP). W tym przypadku działania GBA 2,5/25 MAN TGM ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu z akumulatorów i sorpcji substancji ropopochodnych (3 zdjęcia).