CHCESZ ZGŁOŚIĆ ZDARZENIE? ZADZWOŃ NA 998

ZWIERZĘ NA DRODZE WEWNĘTRZNEJ (NR 1/2024)

W nocy z poniedziałku na wtorek, 8/9 stycznia 2024 r. o godz. 3.05 zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia w miejscowości Lipków. Na jednej z wewnętrznych dróg dojazdowych do osiedla domów jednorodzinnych (ul. Mościckiego) leżał łoś. Duże zwierzę nie potrafiło podnieść się samodzielnie.

Ratownicy OSP podjęli kilka prób podniesienia zwierzęcia z użyciem sprzętu strażackiego, niestety wszystkie działania okazały się nieskuteczne. Łoś nie miał siły wstać. W związku z powyższym po kilku nieudanych próbach odstąpiono od działań i po godzinie powrócono do koszar. Na miejsce zadysponowano zaś weterynarza (umowa z Gminą Stare Babice), który wg naszej wiedzy we wczesnych godzinach porannych przyjechał na miejsce. Jaki los spotkał króla Puszczy Kampinoskiej nie wiemy.